Последнии новости

У МЗС Росії заявили, що підстав для проведення нормандського саміту поки немає. Україна вимагає роз’яснень

  • У МЗС Росії заявили, що підстав для проведення нормандського саміту поки немає. Україна вимагає роз’яснень

МЗС України вимагає додаткових роз’яснень заяви Руденка

Україна вимагає пояснень щодо заяви заступника глави міністерства закордонних справ Росії Андрія Руденка, який 15 вересня сказав, що поки підстав для проведення саміту лідерів країн "Нормандської четвірки" немає. Про це йдеться в заяві МЗС України, опублікованій напередодні ввечері.

Об этом сообщает Слон РУ

В українському зовнішньополітичному відомстві зазначили, що президент України Володимир Зеленський під час візиту до Австрії говорив про принципову згоду сторін на проведення саміту.

Як передає кореспондент видання "ГОРДОН", під час брифінгу в Австрії Зеленський сказав: "Буде зустріч. Я знаю, не можу обіцяти, але, мені здається, упродовж 10 днів – повинна бути, вірю в це чи надіюся – буде ще одна зустріч радників, після якої повинна бути зустріч уже лідерів "Нормандської четвірки". Принаймні всі лідери, наскільки мені відомо, підтверджують готовність до зустрічі".

Руденко в коментарі "РИА Новости" назвав неправдивою заяву Зеленського. Він зазначив, що на переговорах радників лідерів країн нормандського формату 11 вересня представник РФ на переговорах Дмитро Козак "чітко сказав, що підстав для проведення нового саміту поки немає".

У МЗС України назвали коментар Руденка "недостатньо дипломатичним і дещо емоційним".

"Якщо заява Андрія Руденка є чітким сигналом, що Кремль принципово не зацікавлений у проведенні саміту лідерів N4, це ставить під сумнів налаштованість Російської Федерації врегулювати конфлікт. Очевидно, що сьогоднішній недостатньо дипломатичний і кілька емоційний коментар заступника міністра закордонних справ РФ потребує додаткових роз’яснень позиції російської сторони як учасникам нормандського формату, так і міжнародному співтовариству", – наголошено в заяві українського зовнішньополітичного відомства.

У 2014 році, одразу після анексії Криму, Росія розпочала збройну агресію на сході України. Бойові дії відбуваються між Збройними силами України з одного боку та російською армією й підтримуваними Росією бойовиками, які контролюють частину Донецької та Луганської областей, з іншого. Офіційно РФ не визнає свого вторгнення в Україну, незважаючи на надані Україною факти й докази.

Переговори щодо врегулювання конфлікту ведуть у межах тристоронньої контактної групи в Мінську (Україна – ОБСЄ – Росія) і "Нормандської четвірки" (Україна – Німеччина – Франція – Росія).

У Парижі 9 грудня 2019 року відбувся останній саміт лідерів "Нормандської четвірки". У його підсумковому комюніке написано, що сторони домовилися про припинення вогню, відкриття нових пунктів пропуску, обмін утримуваними особами за формулою "всіх на всіх" до 31 грудня 2019 року, розведення сил і засобів на трьох нових ділянках на Донбасі, продовження на рік дії закону "Про особливий порядок місцевого самоврядування в окремих районах Донецької та Луганської областей" і розширення мандата спеціальної моніторингової місії ОБСЄ. Домовленості було виконано частково. Очікували, що наступний саміт відбудеться в березні – квітні 2020 року, однак цього не сталося.

11 вересня 2020 року в Берліні провели переговори радники глав країн "Нормандської четвірки". Козак за їхніми підсумками заявив, що каменем спотикання стало питання щодо проведення місцевих виборів в Україні.


Джерело статті: “http://gordonua.com/ukr/news/politics/u-mzs-rosiji-zajavili-shcho-pidstav-dlja-provedennja-normandskogo-samitu-poki-nemaje-ukrajina-vimagaje-roz-jasnen-1518637.html”

*Теги: Росія Україна МЗС України

Консоль отладки Joomla!

Сессия

Результаты профилирования

Использование памяти

Запросы к базе данных