Последнии новости

Карантин в Україні: де знайти роботу та як отримати допомогу по безробіттю

 • Карантин в Україні: де знайти роботу та як отримати допомогу по безробіттю

Карантин через спалах коронавірусу COVID-19 в Україні запровадили 12 березня і з того часу 41% працездатних українців матеріально постраждали.

Об этом сообщает FIB

Loading...

Як передає НАРОДНА ПРАВДА з посиланням на Факти, про це йдеться в дослідженні компанії Kantar Ukraine.

Карантин “відправив” 15% українців у неоплачувану відпустку. Крім того, 8% втратили роботу, ще у 5% зменшилася зарплата, але зберігся обсяг роботи, 13% переведені на неповну зайнятість.

Популярні новини зараз
 • Росія влаштувала «істерику» в ОБСЄ через Україну: що сталося
 • Війна проти всіх: так кому дістанеться УМХ?
 • У США сказали, якою буде відповідь Путіна на Javelin на Донбасі
 • Одночасно з цим зміни в доходах призвели до погіршення фінансового стану учасників опитування. Якщо взимку 2020 року частка тих, кому грошей вистачало лише на їжу, становила 10-12%, то зараз таких 15%.

  За дослідженням, проведеним фахівцями сайту з пошуку роботи Jooble, у другому місяці карантину на ринку праці зменшилася активність як роботодавців, так і шукачів. Зокрема, загальна кількість вакансій в квітні скоротилася на 22% порівняно з березневим показником.

  Активно публікували вакансії компанії з таких сфер:

  • транспорт і логістика: активно шукали водіїв категорії Е, логістів та водіїв таксі;
  • ІТ-сфера: пропонували роботу на позиції Junior Flutter (JavaScript developer, DevOps Engineer, Android/iOS Flutter Dart Developer, Java-Developer, Middle .NET Developer;
  • виробництво: шукали пакувальників, водіїв навантажувачів, токарів, збирачів і шевців;
  • оптова і роздрібна торгівля: публікували вакансії для роботи менеджером з продажу, бухгалтером, продавцем-консультантом, охоронцем і касиром.

  Якщо говорити про активність тих, хто шукають роботу, то в квітні вона знизилася на 3% порівняно з березнем. Найбільше відгуків від кандидатів отримали вакансії:

  • водій;
  • кур’єр;
  • продавець;
  • прибиральниця;
  • охоронець.

  Фахівці також відзначають зниження зацікавленості в пошуку віддаленої роботи на 12%. Найчастіше такий пошук був пов’язаний з роботою бухгалтером, копірайтером, оператором колл-центру, тестувальником і перекладачем з іноземних мов. Зі свого боку роботодавці для дистанційної роботи шукали операторів колл-центрів і менеджерів з продажу.

  Державна служба зайнятості також відзначає зростання безробіття. За офіційними даними, кількість офіційно зареєстрованих безробітних в Україні на 4 травня становить 456 тисяч 800 осіб (на 48% більше, ніж на цю ж дату минулого року).

  Статус безробітного отримали майже 156 тисяч українців.

  Кількість вакансій зменшилась до 53 тисяч.

  Чиновники відзначають, що зараз є попит на працівників у сферах сільського і лісового господарства, торгівлі та послуг (продавець продовольчих товарів, касир, кухар, прибиральник, робітник з благоустрою), у сфері логістики (кур’єр, водій, вантажник, завскладом), в охороні здоров’я та надання соцдопомоги (медсестра/медбрат, соцпрацівник) і в охоронній сфері (сторож). Є також вакансії для бухгалтерів, фахівців, обліковців, лікарів з досвідом роботи, а також для кваліфікованих робітників — електрогазозварників, дорожніх робітників, слюсарів-ремонтників, електромонтерів.

  Що робити, якщо ви залишилися без доходу

  Ставати на облік в службу зайнятості. Після цього ви зможете отримувати допомогу по безробіттю. Зараз мінімальний розмір соціальної допомоги по безробіттю збільшено з 650 грн до 1000₴ Державний центр зайнятості повідомляє, що дію постанови, якою збільшили розмір виплат, поширюється на весь період з початку оголошення карантину — 12 березня. Воно буде діяти протягом 30 календарних днів після закінчення карантину.

  Як повідомлялося раніше, в Україні закрилися 38 продовольчих ринків у зв’язку з неготовністю працювати з урахуванням карантинних заходів.

  Хочете читати новини в іншому форматі?
  Підписуйтесь на телеграм-канал НАРОДНА ПРАВДА
  Підписатись можна ТУТ
  Додайте «Народну Правду» в свої обрані джерела ⟶ Google News підписатися

  Джерело статті: “https://narodna-pravda.ua/2020/07/16/karantyn-v-ukrayini-de-znajty-robotu-ta-yak-otrymaty-dopomogu-po-bezrobittyu/”

  *Теги: Джерело: Народна Правда

  Консоль отладки Joomla!

  Сессия

  Результаты профилирования

  Использование памяти

  Запросы к базе данных