Последнии новости

Росія заперечила переговори зі США про її участь у саміті G7

  • Росія заперечила переговори зі США про її участь у саміті G7

Росія заперечила повідомлення про її переговори зі США про її можливу участь у наступному саміті Групи семи, який організовує цього року президент США Дональд Трамп.

Об этом сообщает Компромат

«Ніяких таких обговорень ми не вели й не ведемо», — заявив заступник міністра закордонних справ Росії Сергій Рябков російському агентству ТАСС.

За його словами, сама ідея про розширений саміт Групи семи, на якому планувалося розглянути «китайський фактор», хибна, бо, вважає Рябков, «без Китаю обговорювати ті чи інші питання в сучасному світі просто неможливо».

У зв’язку з цим він нагадав про раніше висловлену ініціативу Росії провести саміт п’яти постійних членів Ради безпеки ООН, до яких належать США, Велика Британія, Франція, Росія й Китай. Росія продовжує докладати дипломатичних зусиль для проведення такого саміту, додав Рябков.

Читайте також:
  • Прем’єр Канади виступив проти повернення Росії до G7
  • В ЄС прокоментували можливість повернення Росії в G7
  • Німеччина виступила проти повернення РФ в G7: тільки після деокупації Криму
  • Франція не бачить підстав для повернення Росії в G7
  • Ви самі виключили себе: Британський посол озвучила вимоги до РФ для її повернення до G7

Попереднього дня, 3 липня, посол США в Росії Джон Салліван заявляв, що Вашингтон нині обговорює з МЗС Росії й урядами інших країн, які є членами Групи семи, «питання про наявність прийнятної ролі для Росії на цьому саміті».

Він нагадав в інтерв’ю російському телеканалові РБК ТВ, що Путіна хоче бачити на цьому саміті Трамп.

Читайте також:

Половина зустрічі присвячена Росії, а Путіна там немає. Трамп знову виступив за запрошення РФ на саміт G7

Президент США Дональд Трамп уже не раз виступав за повернення Росії до складу неформальної Групи семи провідних розвинених держав світу.

31 травня Трамп заявив про перенесення саміту мінімум на вересень 2020 року. Спочатку саміт мав пройти у червні. Також президент США як господар саміту зазначив, що хотів би запросити на зустріч Росію, Австралію, Індію і Південну Корею як гостей. При цьому у Вашингтоні давали знати, що темою обговорення в такому розширеному форматі мало б стати майбутнє відносин із Китаєм — який до участі в саміті не запрошують.

Нині у Велику сімку входять США, Італія, Японія, Канада, Франція, Німеччина і Велика Британія. Раніше група країн існувала під назвою Групи восьми та включала РФ. Росія була виключена зі складу Великої вісімки у 2014 році після анексії Криму та військової агресії на Донбасі. Кремль запевняє, що формат G8 Росії більше не цікавий, тому що існує можливість діалогу з провідними державами в форматі G20.

Редактор: Софія Лазарова

Джерело статті: “https://nv.ua/ukr/world/geopolitics/velika-simka-g7-povernennya-rosiji-v-rf-zaperechuyut-peregovori-pro-uchast-v-samiti-ostanni-novini-50097993.html”

Консоль отладки Joomla!

Сессия

Результаты профилирования

Использование памяти

Запросы к базе данных