Последнии новости

Пенсійний вік: як Росія сама себе опускає на дно, розповів політолог

  • Пенсійний вік: як Росія сама себе опускає на дно, розповів політолог


Росія знаходиться в середині списку країн за різницею між тривалістю життя і пенсійним віком, проте в разі підвищення віку виходу на пенсію стане однією з найгірших за цим показником.

Як передає НАРОДНА ПРАВДА, про це заявив російський журналіст Сергій Пархоменко в ефірі радіостанції “Ехо Москви“.

“Я зібрав таблицю з 56 країн, включаючи Росію. Взагалі в світі більше 200 країн, так що це не зовсім всі країни світу, але такі цікаві для нас – більш-менш всі. Це вся Європа, весь колишній СРСР, всі колишні республіки, плюс кілька ще великих країн: Китай, США, Канада, Австралія “, – розповів він.

Журналіст уточнив, що в своїх розрахунках по Росії використовував дані про середню тривалість життя Світового банку (71,6 років), оскільки Мінохорониздоров’я РФ останнім часом дає “якісь абсолютно фантастичні цифри” за темпами зростання тривалості життя росіян.

Він зазначив, що на даний момент Росія виглядає в рейтингу “в цілому непогано”.

“При нинішньому пенсійному віці 60 років у чоловіків і 55 у жінок – Росія знаходиться приблизно в середині таблиці. І по чоловіках це приблизно 30-31-е місце, а по жінках взагалі непогано – дев’яте місце, одне з, можна сказати, що лідируючих” , – повідомив Пархоменко.

Він зазначив, що в разі зміни пенсійного віку на 65 років для чоловіків і 63 роки для жінок ситуація різко зміниться.

“Відбудеться катастрофа по цій таблиці: Росія впаде на саме дно цього списку. Тобто, наприклад, за списком того, скільки держави погоджуються платити на пенсії своїм жінкам, Росія виявляється просто останньою в цьому списку – на 56-му місці. 12% життя пропонує держава жити середній російській жінці на пенсії … Що стосується чоловічої таблиці, то Росія там на останньому місці. Гірше неї тільки Туркменістан “, – підкреслив журналіст.

За словами Пархоменка, він міг втратити деякі додаткові чинники, проте співвідношення від цього не зміниться.

“Росія виявляється найбайдужішою, найжадібнішою державою щодо своїх громадян. Ось я б цей час на пенсії називав не часом дожиття, оскільки це некоректний термін, а називав би його коефіцієнтом державної жадібності або, якщо хочете, коефіцієнтом державної щедрості. Ось вона на мінімумі перебуває в Росії … це політична декларація, це заява про те, що у російської держави є інші, більш важливі завдання. Вона існує не для цього. І те, з чого починається російська конституція, що російський народ є джерелом влади, є єдиним легітимним господарем країни, це безпосередньо спростовується цим проектом, який ми сьогодні бачимо “, – підсумував він.


Як повідомляла НАРОДНА ПРАВДА, у Росії таки вирішили підвищити пенсійний вік, хоча 13 останніх років президент Володимир Путін обіцяв, що цього не станеться.

Раніше ми публікували матеріали російських ЗМІ про те, що Кремль боїться протесту пенсіонерів через підвищення віку.

Зазначимо, що в Україні теж підвищують пенсійний вік. НАРОДНА ПРАВДА публікувала опитування, як українці ставляться до підвищення пенсійного віку.


Джерело статті: “https://narodna-pravda.ua/2018/06/24/pensijnij-vik-yak-rosiya-sama-sebe-opuskaye-na-dno-rozpoviv-politolog/”

*Теги: пенсионный возраст пенсійний вік пенсіонери порівняльний аналіз Росія Россия Сергей Пархоменко Сергій Пархоменко сравнительный анализ